REGION BÍLÉ KARPATY
 

AEČR: Mezinárodní konference o budoucnosti přeshraniční spolupráce

 

 

Dne 18. ledna 2024 se konala v Praze Mezinárodní konference k budoucnosti a perspektivám přeshraniční spolupráce v kontextu současné Europy. Akce se konala pod záštitou vicepremiéra pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj a zúčastnilo se jí cca 100 zástupců veřejné správy, municipalit, představitelé Euroregionů, experti na přeshraniční spolupráci a odborná veřejnost.

Úvodní zdravici přednesl Ing. Radim Sršeň, Ph.D., náměstek Ministra pro místní rozvoj, PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D.

Poukázal na velký význam spolupráce různých subjektů po obou stranách hranice, zejména v souvislosti s tím, že celý rok 2024 bude ve znamení 20 let členství ČR v EU. Potvrdil velký posun v otázkách přeshraniční infrastruktury, veřejné dopravy, IZS a taky ocenil i aktivity Euroregionů v realizaci Fondů malých projektů. Fundovaný pohled na aktivity v hraničních regionech podal hejtman Libereckého kraje a předseda Euroregionu Nisa/Nysa/ Neisse, který akcentoval regionální pohled a taky Ing. Pavel Branda, Ph.D., zástupce Výboru regionů.

Pozornost si zasloužili i tematické panely, které se postupně věnovaly IZS a horské službě; kultuře a vzdělávání v příhraničním prostoru.

Konferenci využili zástupci Euroregionů ke své prezentaci formou brožur či předmětů, které popisují aktivity těchto institucí nebo dokumentují úspěšně projekty z jejich hranice.

V diskusi častokrát zazněla pochvalná slova na fungování euroregionů a Asociace Euroregionů ČR, které v prvním pololetí 2024 předsedá Euroregion Pomoraví.

 

Záznam z konference můžete zhlédnout pod tímto odkazem: https://www.youtube.com/watch?v=drVDAraeHig.

 

logo

Kontakt


Tel.: +420 573 776 055 / 058

E-mail: fmp@regionbilekarpaty.cz

 

 

 

Adresa: nám. T. G. Masaryka 2433, 760 01 Zlín

GPS: 49°13’14.704″N, 17°39’47.806″E

IČ: 708 49 153

Zasílání novinek

 

Pro zasílání novinek zadejte Vaši e-mailovou adresu:

© Region Bílé Karpaty 2018